Асфальт

WRG asfalt Асфальт

Асфальт і асфальтобетон

Пропонуємо почати статтю про асфальт і асфальтобетон з невеличкого екскурсу в історію.

Вперше асфальт, як матеріал для створення доріг, згадується в Південній Америці шістнадцятого століття. Але його механізоване, масове виготовлення почалося на початку XX століття, разом з поширенням автомобілів і розвитком промисловості в цілому.

Отже, асфальт – це штучний або природний матеріал, що складається з бітумів, похідних нафти і малої дещиці мінеральних матеріалів. Склад природного асфальту від штучного відрізняється процентним співвідношенням суміші бітумів. У першому їх число може коливатися від 60 до 80%, у другому значно нижче – від 13 до 60%.

А асфальтобетон – це штучно створене, монолітне дорожнє покриття, що складається з мінеральних матеріалів різних фракцій (наприклад, гравію, щебеню, відсіву, мінерального порошку) і рідкого бітуму.

WRG asfalt-inner-300x157 Асфальт

Види асфальтобетонних сумішей і асфальтобетону

У наш розвинутий час різновидів асфальтобетону і його сумішей створено чимало: щебенево-мастикова, полімерна, лита, кольорова, стеклоасфальтобетонна та інші. Детальніше пропонуємо зупинитися на найпоширеніших видах:

 • ЩМАС – це щебенево-мастикова асфальтобетонна суміш вищої якості. Щебінь, відсів і мінеральний порошок з’єднуються між собою за допомогою бітуму. Також, згідно з технологією, до складу додають стабілізуючу, адгезійну добавку, яка перешкоджає розшаруванню даного виду асфальтобетону.
 • Полімерасфальтобетон – таке покриття, виготовлене з полімерного матеріалу (наприклад еластомеру) і нафтового бітуму, відрізняється підвищеною стійкістю до всякого роду пошкоджень. Найчастіше застосовується для асфальтування доріг з високим ступенем транспортного навантаження.
 • Для литого асфальтобетону характерний високий вміст в’язкого бітуму і мінерального порошку. Таке покриття характеризується високою зносостійкістю і водонепроникністю. Укладену суміш немає необхідності ущільнювати.

Де застосовується асфальтобетон

Головним застосуванням асфальтобетону є створення цілісного дорожнього покриття. Ще асфальтобетонні суміші використовують для:

 • будівництва велодоріжок, пішохідних зон і тротуарів;
 • стяжки підлоги всередині будівель:
 • створення деяких видів покрівлі;
 • асфальтування промислових і торгових майданчиків, стоянок і прибудинкових територій.

Компанія West Road Group лідирує на дорожньо-будівельному ринку Західної України вже понад півстоліття. Кілометри автомобільних і пішохідних доріг, площадки, території приватних і промислових об’єктів Волинської, Рівненської та Львівської областей асфальтовані силами нашої команди.

Саме якісному асфальту відведена головна роль важливого компонента при створенні таких матеріалів, як бітумні емульсії і асфальтобетонні суміші, про які ми згадували вище.

Виробництво асфальтобетонних сумішей

Існує чотири загальних етапи для створення асфальтобетонних сумішей:

 1. підготовка – мінеральні компоненти дробляться і фракційно поділяються.
 2. Приготований бітум розігрівається, постійно помішуючи з нього випарюють вологу.
 3. З’єднання складових: гравій або щебінь, пісок і мінеральний порошок перемішуються, а після до них додається гарячий бітум. Вся маса ретельно змішується до повної однорідності.
 4. Готову суміш відправляють в спеціальний бункер або поміщають безпосередньо в самоскиди для подальшого транспортування на місце будівництва.

Ціна асфальтобетону в Україні

Крім продажу матеріалів для дорожньо-будівельної галузі виробництва, компанія West Road Group надає ряд послуг, пов’язаних безпосередньо зі зведенням доріг, їх обслуговуванням і ремонтом.

Асфальтобетон, ціна на який залежить від безлічі факторів, зручно купити на сайті WRG. На підприємстві є власна лабораторія, фахівці якої допоможуть підібрати підходящу за складом асфальтобетонну суміш для кожного конкретного випадку. Вартість асфальтобетону за тонну, або будь-який інший обсяг, можна дізнатися під час консультації, по номеру телефону компанії WRG +38 (050) 141 00 00, або залишивши заявку на нашому сайті. Погодьтеся, що за допомогою інтернету купити асфальтобетон тепер легко і просто.

WRG asfalt-inner Асфальт

Асфальтобетон, ціна на який залежить від безлічі факторів, зручно купити на сайті WRG. На підприємстві є власна лабораторія, фахівці якої допоможуть підібрати підходящу за складом асфальтобетонну суміш для кожного конкретного випадку. Вартість асфальтобетону за тонну, або будь-який інший обсяг, можна дізнатися під час консультації, по номеру телефону компанії WRG +380 (50) 141 00 00, або залишивши заявку на нашому сайті. Погодьтеся, що за допомогою інтернету купити асфальтобетон тепер легко і просто.