Бітум

WRG bitum-2 Бітум

Бітум дорожній

Що таке бітум і в чому його цінність? Щоб розібратися в цьому питанні почнемо з його визначення.

Отже, бітум – це речовина органічно природного, або синтетичного характеру з високим вмістом вуглецю. До решти складових частин бітуму відносяться такі елементи періодичної системи, як кисень, водень, сірка та азот.

Виглядає бітум як в’язка або тверда субстанція, від темно-бурого відтінку до чорного. Частково або повністю може розчинятися в таких органічних розчинниках, як хлороформ, бензол та інших. Дії води не підвладний.

Властивості і характеристики бітуму

Залежно від процентного співвідношення в бітумі таких його компонентів, як асфальтени, смоли та олії, характеристики різних видів відрізняються одна від одної.

  • Пенетрація – це умовна характеристика твердості і в’язкості бітуму.
  • Термостабільність – найбільш важливий показник для сфери дорожнього будівництва. Визначає температуру розм’якшення бітуму. Ця характеристика демонструє, наскільки довговічним буде дорожнє покриття, в складі якого буде знаходиться той чи інший бітум.
  • Розтяжність – величина, що визначає пластичність бітуму.

Технологічна значимість бітуму складається з його газо-, гідро- і електроізолюючих властивостей. Так як ця речовина стійка до корозії, її широко використовують для захисту металевих труб і залізобетонних конструкцій.

Види бітумів

Залежно від походження, бітуми умовно ділять на:

  • природні – в’язкі або тверді субстанції, які є однією із складових частин горючих мінералів, похідних нафти (керита, асфальтів, мальт). Способи видобутку природного бітуму – шахтний і кар’єрний. Родовища – бітумінозні пісковики, а також вапнякові і доломітні поклади. Майже не містять в складі парафіну, перебуваючи в основному з мінеральних речовин. Відрізняються стійкістю до хімічного і атмосферного впливу.
  • Технічні – їх ще називають штучними, це результати кам’яновугільної, нафто- і торфопереработки. Цінність бітуму складається з кількості в його складі парафіну (чим більше, тим вище цінується).

По виду сировини, з якої видобуто бітуми, вони діляться на нафтові, вугільні та торф’яні.

Залежно від консистенції розрізняють рідкі, в’язкі і тверді бітуми.

Виходячи з області їх застосування, бітуми можуть бути даховими (бітумна черепиця, руберойд), ізоляційними (мастика, стеклоизол), загальнобудівельними і дорожніми (наприклад, бітум для асфальту, асфальтобетонні суміші, мастики і емульсії).

Ціна на дорожній бітум в Україні

Саме дорожньо-будівельна галузь забирає до 80% бітуму на свої потреби. Бітум і матеріали, які виготовляються на його основі, є основними компонентами безлічі сучасних дорожніх покриттів.

Компанія West Road Group спеціалізується не тільки на надання різноманітних послуг в галузі дорожнього будівництва, а й на продажі матеріалів, без яких не обійтися при зведенні нової дороги.

Щоб дізнатися вартість дорожнього бітуму в Україні, достатньо зателефонувати за номером телефону, вказаним в розділі Контакти нашого сайту. Цінник буде залежати від виду та обсягу бітуму.