Бітумна емульсія

WRG bitumna-emulsiya-1 Бітумна емульсія

Дорожня бітумна емульсія

У сьогоднішній статті мова піде про один з важливих компонентів, що використовуються для виготовлення більшості дорожньо-будівельних сумішей в Україні – а саме про бітумну емульсію. Такий штучний будівельний матеріал утворюється в результаті змішування нафтового бітуму з водою і емульгатором в спец. установках.

Для бітумної емульсії характерна однорідна консистенція, що нагадує молоко, і всі різновиди коричневих відтінків.

Що входить до складу бітумної емульсії

Бітумна емульсія налічує в своєму складі п’ять важливих компонентів:

 • Бітум – основна складова, що досягає 70% складу емульсії.
 • Вода – в залежності від рецептури її концентрація може також, як і бітуму, досягати 70%.
 • Стабілізатор – його дозування в складі невелике – всього до 0,6%. Роль стабілізатора виконують розчинні солі (наприклад, хлорид кальцію).
 • Емульгатор – його концентрація в складі емульсії досягає 3%. Виконує важливу функцію: не дозволяє компонентам розшаровуватися.
 • Кислота, втім, як і емульгатор, має незначну масову частку – до 3%. Кислота, найчастіше соляна, застосовується для поліпшення стабільності всіх компонентів бітумної емульсії.

Переваги дорожньої бітумної емульсії

 • Під час приготування і застосування бітумної емульсії, в атмосферу виділяється мінімум шкідливих речовин. Тому, в порівнянні з гарячим бітумом, її можна назвати екологічною і пожаробезопечною.
 • У порівнянні з виробництвом гарячого бітуму, рецептура якого вимагає високих температур, приготування бітумної емульсії значно економить електроенергію для виробника. До того ж її рідкий стан не вимагає частих підігрівів, що теж можна віднести до економії електро ресурсів.
 • Високу технологічність бітумної емульсії підтверджує той факт, що на відміну від гарячого бітуму, вона відмінно взаємодіє з холодними і вологими матеріалами.

Бітумна емульсія для дорожніх робіт від WRG

Виходячи з властивостей дорожньо-бітумної емульсії визначається її призначення:

 • відмінна в’язка здатність застосовується для створення будівельних сумішей. Саме емульсійний бітум здатний утримати разом гравій, щебінь і пісок.
 • Здатна запобігати впливу сольових розчинів або води на поверхні, які нею оброблені.

Отже, основні галузі промисловості, в яких використовується бітумна емульсія:

 • дорожнє будівництво – є поширеним компонентом більшості асфальтобетонних сумішей, застосовується для ямкового ремонту дорожнього полотна, фінальної обробки асфальтових покриттів і багато де ще.
 • Цивільне будівництво – в цій галузі емульсійний бітум використовується для забезпечення гідроізоляції поверхонь приміщень.
 • Гідротехнічна сфера – використовує емульсію на основі бітуму для ізоляції технічних підземних приміщень, що взаємодіють з водою.

Фахівці компанії West Road Group знають про дорожнє будівництво все. Більш ніж п’ятдесятирічна історія підприємства дозволяє нам вважати себе експертами в області шляхобудування України.

Ми не тільки надаємо широкий спектр послуг, ознайомитися з якими можна в однойменному розділі сайту компанії, а й займаємося продажем матеріалів, без яких не обходиться жодне зведення дорожнього шляху. Наприклад, бітумно-дорожня емульсія, ціну якої можна легко дізнатися по телефону +38 (050) 141 00 00. Всі матеріали, які пропонує наша компанія, пройшли лабораторну перевірку, і відповідають стандартам України. Доставимо емульсію в любий куточок Волинської, Львівської чи Рівненської областей.