Бордюр

WRG bordur Бордюр

Головним призначенням бордюрів є поділ автомобільної та пішохідної зон. Вони створюють собою перешкоду на шляху транспорту, тим самим не дозволяючи йому заїжджати на доріжки.

Для виробництва дорожніх бордюрів застосовують вібролитієвий спосіб виготовлення і використовують високоякісний цемент.

Види дорожніх бордюрів

Щоб купити бордюр правильно за призначенням, краще ознайомитися з його різновидами. Отже, бордюри бувають:

 • магістральними – з назви відразу стає зрозуміло, що область застосування даного виду бордюрів – дорожні магістралі (міжміські траси і мости). Його наявність гарантує дорозі охайний зовнішній вигляд. Крім обмежувальної функції, такий бордюр захищає покриття пішохідних доріжок, наприклад бруківку, від пошкоджень при наїзді транспорту, а також утримує атмосферні опади, не дозволяючи їм потрапляти на пішохідну зону.
 • Дорожніми – їх прийнято встановлювати в межах населених пунктів як на жвавих дорогах, так і у дворах багатоквартирних будинків. Служать вони в середньому до 20 років, морозостійкі, надійні і практичні.
 • Радіусними називають бордюри, які використовують для оформлення круглого перехрестя. Він несе ті ж функції, що і магістральний. Єдиною відмінністю від попереднього виду є округла форма бордюрних сегментів.
 • Зі скошеним профілем – конструкція таких бордюрів дуже міцна, так як розрахована для установки їх на парковках і з’їздах для машин.
 • Садовими – служать для обрамлення мощених доріжок, фіксують собою бруківку або декоративний камінь. Найчастіше такі бордюри мають менший розмір, ніж магістральні, і дизайн може бути виконаний в різній кольоровій палітрі, як і бруківка.

До основних функцій всіх видів бордюрів можна віднести наступне:

 • вони винайдені для відокремлення дороги від пішохідної зони, або пішохідної від газону.
 • Бордюр просто необхідний для зміцнення дорожнього полотна з дрібних складових частин (наприклад, бруківки).
 • Захищає пішоходів на тротуарах і зупинках від наїзду транспорту.
 • Бордюрний камінь несе в собі  естетичне навантаження, так би мовити, ставить крапку в завершеному образі дорожніх композицій.
 • Як уже згадувалося вище, бордюр служить перепоною на шляху водної стихії, не дозволяючи їй безконтрольно заливати пішохідні маршрути.

Особливості установки бордюрного каменю

 1. Перед установкою бордюру для нього готується ділянка – виривається траншея по всій довжині майбутньої конструкції.
 2. Наступний етап – установка розмітки у вигляді маячків.
 3. Підготовка закінчена – саме час готувати розчин, на якому і буде триматися майбутній бордюр. До його складу входять 4 компоненти: цемент, пісок, гравій і вода.
 4. Далі частина розчину перекладається в траншеї, а на нього встановлюються бордюрні плити. В процесі установки необхідно контролювати рівень.
 5. Заключним етапом служить закріплення бордюрной конструкції бетонним розчином.

Ціна на бордюри в Україні

Компанія West Road Group за більш ніж 50 років успішної роботи, стала лідером

дорожньо-будівельної галузі Західної України. Ми спеціалізуємося не тільки на наданні послуг, а й на продажі матеріалів, більшість яких виготовлено, згідно з державними стандартами, на власному виробництві.

Вартість бордюру безпосередньо залежить від його виду, і обсягу товару, який вас цікавить. Щоб отримати консультацію нашого менеджера, чи замовити доставку, достатньо зателефонувати в офіс компанії по телефону +380 (50) 141 00 00 або залишити заявку в розділі сайту, що вас зацікавив. Для постійних клієнтів існує гнучка система знижок.