Вкладання бруківки

WRG label-vkladannya-brukivky Вкладання бруківки

Компанія West Road Group не тільки надає послуги з укладання бруківки, а й виготовляє цей дорожньо-будівельний матеріал на власному виробництві.

Маємо за плечима багатий досвід і кілометри якісної бруківки, покладеної нашими фахівцями у дворах будинків, на тротуарах вулиць і алеях парку міста Луцька та Волинської області.

Довговічність, екологічна чистота, велика різноманітність кольорів, сучасний дизайн і можливість складання різноманітних композицій – ось основні переваги викладеного бруківкою покриття.

Технологія укладання бруківки в Україні

Весь процес укладання бруківки можна розділити на етапи. Починаючи від проектування доріжки і закінчуючи ущільненням готової поверхні.

Складання проекту.

Для цього нам знадобиться така інформація:

  • розміри площі, яку вкриє бруківка;
  • умови відведення води в даному місці;
  • вибір кольору плитки, підрахунок необхідної кількості сегментів а також візерунка, яким вона буде викладена.

Почати слід з розбивки території та визначення рівнів.

Підготовчі роботи.

Далі слід зрізати верхній шар грунту і очистити поглиблення, що утворилося, від коренів і інших залишків рослині. Залежно від розміру підготовленого грунту роботи можуть вестися вручну, або за допомогою спецтехніки.

Також, важливо подбати про суміщення конфігурації майбутнього об’єкта з ландшафтом місцевості.

Підготовлений котлован необхідно вирівняти. Для цього використовується пісок великих фракцій, висота шару якого зазвичай не перевищує 10 см. Наступні дії – вирівнювання і ущільнення.

Рамки.

Щоб наші мощені доріжки або площадки мали закінчений зовнішній вигляд, слід подбати про встановлення бордюрів. Вони зміцнять конструкцію, не дозволяючи їй розповзатися.

Основа.

На підготовлений попередній шар викладається щебінь або гравій. Його висота зазвичай не перевищує 15 см. Залежно від призначення готової конструкції, шарів основи (з фракцій різного розміру) може бути кілька, і кожен слід ущільнювати перед укладанням подальшого для отримання належної щільності основи.

Засипка.

Завершальним шаром перед початком укладання служить так звана засипка (відсів щебеню або дрібного піску з розміром фракції до 5 мм.). Незалежно від типу плитки, товщина цього шару в середньому повинна складати 5 см.

Укладання.

Щоб не завдати шкоди основі, майстер починає класти бруківку від бордюру і просуватися в центр, а під час укладання наступних рядів, спирається на раніше викладений.

Якщо плиткою викладена дорога з регулярним рухом по ній транспорту, то сегменти слід укладати під кутом у напрямку руху авто. При необхідності, біля бордюру бруківку можна підрізати спеціальної пилкою.

Заповнення швів.

Після завершення кладки шви між плитками слід, так би мовити, “затерти”. Рекомендується використовувати для цієї мети сухий, дрібнофракційний пісок (до 2 мм). Після затірки, перед наступним етапом, піщані надлишки потрібно прибрати.

Кінцеве ущільнення кладки.

Готову мощену поверхню ущільнюють за допомогою вібраційної машини з гумовою накладкою.

Доріжка, алея або площа з бруківки – це не тільки красиво, але і надійно. Замовити укладку бруківки або придбати тротуарну плитку у нас не складе труднощів – чекаємо вашу заявку або дзвінок!