Бруківка

WRG brukivka Бруківка

Бруківка: види і призначення

В наші дні бруківка стала неймовірно затребуваним матеріалом для оформлення пішохідних доріжок, площ і прибудинкових територій. У чому ж полягає секрет популярності цього виду дорожнього покриття?

Бруківка (її також іноді називають тротуарною плиткою) – це невеликі кам’яні брусочки різноманітних форм і розмірів. Дорожнє покриття з бруківки – це сучасна подоба старовинних мостових з необробленого каменю.

Види тротуарної плитки

Залежно від матеріалу, з якого була виготовлена ​​бруківка, її ділять на види:

  • Бетонна – через низьку вартість, великий асортименту форм і забарвлень цей тип тротуарної плитки користується найбільшим попитом. Процес виготовлення: в спеціально приготовлений бетонний розчин додають барвник, і вже закольоровану суміш поміщають у форми. Наступний етап – вібраційне пресування. І, завершальний, – сушка виробів в спеціальному обладнанні (виробничих печах).
  • Натуральна, кам’яна бруківка виробляється з мармуру, базальту та граніту. Кам’яні брили розколюють на безліч каменів, яким згодом надають необхідні розмір і форму. Для такого покриття характерні міцність, довговічність і висока ціна.
  • Клінкерна бруківка виробляється з тугоплавких сортів глини. Формовані вироби обпалюють в спеціальних печах при високій температурі. Широкий асортимент кольорів і форм, а також міцність і довгий термін служби роблять цей вид тротуарної плитки досить затребуваним.

Плюси і мінуси ФЕМ

ФЕМ – це ще одне позначення бруківки, дослівно розшифровується як “фігурні елементи мощення”.

До переваг цього матеріалу для дорожнього покриття слід віднести:

  • естетичність – доріжки, вимощені бруківкою, завжди красиво виглядають. Ви зможете створити унікальний дизайн і кольорову палітру біля свого будинку.
  • Довговічність – міцний, матеріал, який прослужить не одне десятиліття. Найбільш довговічною є бруківка з натурального каменю, вироби з бетону менш стійкі перед плином часу.
  •  Практичність – завдяки особливостям укладання, бруківка легко демонтується і укладається заново. Це дає можливість, наприклад, легко замінити пошкоджений сегмент візерунка.
  • Екологічність – практично всі різновиди бруківки (крім граніту, він радіоактивний) при нагріванні на сонці не виділяють в атмосферу ніяких шкідливих речовин.

До того ж, на поверхні тротуарної плитки не затримуються опади. Так як покриття не суцільне, вода йде в грунт, не накопичуючись на доріжці.

Недоліків у цього виду дорожнього покриття практично немає. Якщо в технології укладання не допущені помилки, єдине, що може остудити ваш запал прикрасити садові доріжки бруківкою – це висока вартість матеріалу.

Вартість тротуарної плитки в Україні

Дорожньо-будівельна компанія West Road Group не тільки надає послуги укладання бруківки, але й є її виробником. У власності WRG є завод по виготовленню цього матеріалу. Товар проходить сувору перевірку в лабораторії компанії і чітко відповідає державним стандартам і нормам України.

Щоб купити тротуарну плитку, зовсім не обов’язково приїжджати до нас в офіс. Замовити бруківку можна зателефонувавши за номером з розділу Контакти, або залишивши заявку в нашому інтернет-магазині. Вартість бруківки безпосередньо залежить від обсягу вашої покупки і вигляду виробу.

Для вашої зручності ми організуємо доставку замовлення в будь-яку точку Львівської, Рівненської чи Волинської областей.