Щоб розібратися в понятті “гранітний щебінь”, для початку давайте визначимо, що таке граніт і як з нього отримують щебінь.
Граніт – це високоміцна, щільна гірська порода. У природі він утворюється з охолодженої і затверділої вулканічної магми.
Щебінь з граніту отримується шляхом вибуху кам’яної брили з подальшим дробленням великих частин. Одержаний матеріал поділяють на фракції шляхом просіювання.
Залежно від розміру зерна, гранітна щебінка буває:
- поширені фракції – 5-10, 5-20, 10-20, 20-40, 20-65, 25-60 і 40-70 міліметрів.
- Супутні фракції – 0-2, 0-5, 0-15, 0-20, 0-40, 0-60 мм.
Сфери застосування гранітного щебеню
Найбільш широко щебінь прийнято використовувати в будівництві. Залежно від розміру зерна, його додають в будівельні розчини і суміші. Успішно використовують при виготовленні бетону, тим самим надаючи йому міцності.
- Найдрібнішу фракцію щебеню називають відсівом. Області його застосування широкі і різноманітні: дорожньо-будівельна сфера, виготовлення будівельних матеріалів і сумішей, виробництво кераміки, бруківки, стінових панелей, для декорування садових доріжок і в системах фільтрації води.
- Зерно щебеню, розміром до 1 сантиметра, додають при виробництві цементних виробів.
- Більші фракції, наприклад до 2 см, потрібні в дорожньо-будівельній галузі: при зведенні трас, мостів, аеродромів, і заливці фундаментів будівель.
- Щебінь розміром до 4 сантиметрів застосовується в будівництві залізничних полотен, висотних будівель і трамвайних шляхів.
- Камені 6-7 см досить великі і використовуються при будівництві залізниць і будь-яких інших споруд, де потрібно багато бетону.
- Всі інші фракції, розміром від 70 до 300 мм, застосовуються вкрай рідко. В основному вони несуть декоративну функцію: ними облицьовують паркани, басейни, штучні ставки.
Продаж гранітного щебеню: тех. вимоги до матеріалу
Купуючи будівельні матеріали, клієнти повинні бути впевнені в їх високій якості та безпеці. Компанія WRG несе відповідальність за кожне продане зерно щебеню. Наші фахівці перевіряють технічні характеристики матеріалу і його відповідність державним стандартам в лабораторії компанії. Отже, що ж слід враховувати при покупці гранітного щебеню.
- Лящадність – одна з найважливіших характеристик щебеню. Виражається в процентному змісті каменів пластинчастої та голчастої форм. Чим менше в щебені відсоток вмісту таких зерен – тим вище його якість і економічніше витрата.
- Радіоактивність – граніт дуже радіоактивний матеріал. Його щебінь поділяється на класи, в залежності від рівня радіації. 1 клас радіаційної активності допустимо використовувати в межах міста, 2 – тільки поза межами населених пунктів.
- Міцність – в залежності від рівня міцності, щебінь поділяється на марки. Слабкої міцності (М 300-600), середньої (М600-800), міцний (М800-1200), високоміцний (М1200 -1400).
- Адгезія – характеризує рівень сцепляемості щебеню з бітумними матеріалами. Може відрізнятися в залежності від виду щебеню (темно-сірий і сірий володіють високим показником адгезії).
- Морозостійкість – у цілому гранітний щебінь прийнято вважати матеріалом з високою морозостійкістю. Показники можуть злегка відрізнятися в залежності від марки щебеню.
- Вологостійкість – поглинання щебенем води безпосередньо впливає на міцність, вагу і розмір матеріалу. Чим менше вологи здатний увібрати в себе щебінь з навколишнього середовища, тим вище його якість.
- Чистота породи – в гранітному щебені можуть бути присутніми частинки пилу і грудки глини. Чим їх менше в процентному співвідношенні, тим вище якість, і, відповідно, вартість матеріалу.
Ціна за тонну гранітного щебеню
Крім надання дорожньо-будівельних послуг, компанія West Road Group займається продажем матеріалів, без яких дорогу звести не вдасться. Одним з них є гранітний щебінь. Ціна за тонну гранітного щебеню безпосередньо залежить від фракції, яка вас цікавить. Щоб дізнатися умови співпраці, і отримати відповіді на питання просто зателефонуйте +38 (050) 141 00 00 або залиште заявку на сайті.