Чорнощебеневі покриття

WRG chornoshchebenevi-pokryttya Чорнощебеневі покриття

Чорно-щебеневе покриття і його роль в укладанні дороги

У наш розвинутий час існує безліч різновидів матеріалів, призначених для створення дорожнього полотна. Одним з них є чорний щебінь. Це суміш щебеню (гравійного, вапнякового або гранітного) з такими в’язкими компонентами, як емульсія або бітум.

Для отримання цього матеріалу можуть використовуватися різні технології, при яких всі компоненти або перемішуються в нагрітому стані, або в охолодженому.

 

В яких випадках застосовується відсипання дороги щебенем

Як правило, чернощебневе покриття використовується під час створення дорожньої конструкції, але не в якості завершального шару, а як одна зі складових частин дороги.

  • З його допомогою створюються основи доріг;
  • він може застосовуватися як нижній або верхній шар автодорожнього полотна;
  • або використовуватися в якості покриття асфальтованої поверхні.

Але, як ми знаємо, в будь-якому правилі є винятки. І, в деяких випадках, дорога із щебеню має місце бути:

– дороги технологічного призначення;

– тимчасові проїзди;

– підземні переходи і парковки.

Два методи отримання чорно-щебеневого покриття

Одним з компонентів покриття, про який йде мова в цій статті, є щебінь. Залежно від розміру його прийнято групувати по фракціях:

  • величина дрібного щебеню може коливатися від 3 до 20 мм;
  • середній в рамках 20 – 40 мм;
  • великий – 40-70 мм.

Другим же компонентом, що володіє в’язкими властивостями, може виступати дорожній бітум, його емульсія або дьоготь спеціальних марок.

Отже, щоб з наведених вище складових частин вийшло щебеневе покриття доріг, фахівці застосовують один з двох існуючих методів з’єднання компонентів.

  • Просочення використовується при необхідності створення даного покриття на місці проведення робіт. Цей технологічний процес зведення основи шляху за допомогою пошарового розсипу і ущільнення щебеню різних фракцій з расклинцівкою основного шару і просоченням його в’язким компонентом. Залежно від глибини шару, який необхідно зв’язати, просочення може бути повним (8-10 см шару) і напів повним (4-5 см). Такий метод виконується в два етапи: спочатку на підготовлений грунт висипається і утрамбовується щебінь, а після, вже вирівняна поверхня заливається в’язким компонентом.
  • Другий же метод полягає в змішуванні двох компонентів в спеціальному обладнанні. Залежно від фракцій щебеню може знадобитися різна техніка. Уже готовий склад доставляється на місце проведення дорожньо-будівельних робіт в спецтехніці (самосвалі).

Відсипання доріг щебенем: ціна в Україні

Компанія West Road Group спеціалізується не тільки на будівництві нових доріг, капітальних та ямкових ремонтах вже існуючих, а й на продажі необхідних для такої роботи матеріалах і надання всієї потрібної техніки в оренду. Погодьтеся, епоха інтернету значно спростила нам життя. Зараз абсолютно не важливо, в якому населеному пункті України ти живеш: Львові, Тернополі чи Луцьку. Якщо є вихід в інтернет, то і будь-яку послугу замовити не складе труднощів.

Будівництво доріг за допомогою чорно-щебеневого покриття методом просочування і напівпросочування наша фірма практикує протягом багатьох років. Висока якість побудованих таким чином доріг забезпечується використанням фракційного щебеню і бітуму з спеціально модифікованими добавками.

До основних плюсів дороги з щебінки можна віднести:

– низьку вартість;

– стійку переносимість вологи;

– безшумність.

Якщо перераховані достоїнства чорно-щебеневого покриття переконали вас зупинити свій вибір на ньому, телефонуйте за номером, вказаним на сайті компанії WRG в  розділі Контакти.